Pasjansik.pl

Darmowy pasjans w wielu odmianach. Pasjanse online

REKLAMA

Thieves of Egypt

Zasady gry:

Pasjans Thieves of Egypt to ekscytująca i intrygująca gra karciana w której używa się dwóch tali kart (łącznie 104 sztuki, bez jokerów). Na początku gry, cześć kart umieszcza się w 10 kolumnach. Pierwsza kolumna zawiera 1 kartę, druga 3 karty, trzecia 5 kart, czwarta 7 kart, piata 9 kart, szósta 10 kart, siódma 8 kart, ósma 6 kart, dziewiąta 4 karty, dziesiąta kolumna zawiera 2 karty. Układ kart przypomina odwrócona piramidę.

Celem gry jest ułożenie wszystkich kart na ośmiu fundamentach widocznych na górze ekranu. Fundamenty należy budować zgodnie z kolorem w porządku rosnącym, zaczynając od asów, a kończąc na królach. Karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym oraz naprzemiennie kolorami. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub zestawy prawidłowo ułożonych kart, czyli karty ułożone malejąco, naprzemiennie kolorami. Na wolnym miejscu można położyć króla lub grupę kart zaczynającą się od króla.

Pozostałe karty tworzą zapas widoczny w lewym górnym rogu. Klikniecie na stosie odsłania pojedynczą kartę. Kartę tą można przenieść na odpowiedni fundament lub kolumnę. Zapas można rozdać dwa razy podczas gry. Thieves of Egypt jest doskonałym połączeniem relaksu i wyzwań umysłowych. Każda wygrana to nie tylko satysfakcja, ale także dowód na umiejętne poruszanie się w świecie kart.