Pasjansik.pl

Darmowy pasjans w wielu odmianach. Pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Skorpion

Zasady gry:

Pasjans Skorpion to gra o dość prostych zasadach. Na początku gry karty rozłożone są w siedmiu kolumnach. Każda z kolumn zawiera po siedem kart, większość z nich jest odkryta, jednak w czterech kolumnach od lewej, część kart jest zakryta. Dodatkowe trzy karty, znajdują się w stosie po lewej.

Celem gry Pasjans Skorpion jest ułożenie wszystkich kart w czterech kolumnach. Po jednej kolumnie dla każdego koloru. Karty należy układać malejąco od króla do asa. Między kolumnami można przesuwać odkryte karty, pojedynczo lub w grupach. Należy je odkładać na karcie tego samego koloru o rangę wyższej. Przykładowo, jeśli przenosimy czwórkę pik, należy ją odłożyć na piątce pik. Grupę kart z ósemką karo na spodzie, należy odłożyć na dziewiątce karo. W miejsce po kolumnie można położyć króla lub grupę kart opartą na królu.

W celu ukończenia gry konieczne jest odsłonięcie i odpowiednie wykorzystanie wszystkich zakrytych kart z czterech pierwszych kolumn. Oprócz tego, w dowolnym momencie gry należy rozdać trzy dodatkowe karty ze stosu po lewej.