Pasjansik.pl

Darmowy pasjans w wielu odmianach. Pasjanse online

REKLAMA

Pasjans Klasyczny

Zasady gry:

Pasjans Klasyczny to popularna gra, rozgrywana za pomocą jednej tali kart bez jokerów. Celem gry jest zbudowanie czterech kompletnych i uporządkowanych stosów. Po jednym stosie dla każdego koloru. Karty w stosach końcowych, należy układać rosnąco, zaczynając od asów, a kończąc na królach.

Rozgrywka rozpoczyna się od przetasowania talii i wyłożenia na planszy 28 kart w siedmiu kolumnach. Podczas gry, karty w kolumnach należy układać w porządku malejącym, na przemian kolorami. Między kolumnami można przenosić odkryte karty. Mogą to być pojedyncze karty lub uporządkowane sekwencje kart, czyli grupy zawierające karty ułożone malejąco, na przemian kolorami. Miejsce po kolumnie może być ponownie wykorzystane. Można tam przenieść pojedynczego króla lub sekwencję kart zbudowaną na królu.

Pozostałe karty zebrane są w stosie roboczym widocznym w lewym górnym rogu. Karty te mogą być sukcesywnie pobierane i układane w kolumnach lub w stosach końcowych. Pasjans Klasyczny to jedna z najchętniej wybieranych gier karcianych przeznaczonych dla jednej osoby.