Pasjansik.pl

Darmowy pasjans w wielu odmianach. Pasjanse online

REKLAMA

Darmowy Klondike

Zasady gry:

Pasjans Darmowy Klondike to jedna z najpopularniejszych odmian pasjansa na świecie. Dzięki swej prostocie i wymagającej strategii przyciąga wielu entuzjastów, zarówno początkujących, jak i doświadczonych graczy. Pasjans Darmowy Klondike polega na ułożeniu wszystkich kart w kolejności od Asa do Króla na czterech polach widocznych w prawym górnym rogu. Gra się z użyciem jednej talii kart, które na początku są tasowane i rozkładane w specyficzny sposób na stole. Część kart tworzy stos do dobierania.

Karty na polu gry należy układać w kolejności malejącej oraz na przemian kolorami. Podczas gry można przenosić karty między stosami roboczymi. Można przenosić pojedyncze karty lub grupy kart, jeśli są ułożone w malejącej kolejności oraz na przemian kolorami ( czarne/czerwone ). Na pustym miejscu można położyć wyłącznie króla. Dodatkowe karty należy pobierać ze stosu w lewym górnym rogu. W zależności od wybranego wariantu pasjansa, gracz rozdaje jedną lub trzy karty.

Pomimo że zasady Darmowego Klondike są proste, osiągnięcie zwycięstwa nie jest łatwe. Wymaga to strategicznego myślenia i nieco szczęścia. Gra w pasjansa to doskonały sposób na relaks i odstresowanie się. Pomaga trenować umysł, rozwija zdolności analityczne i uczy cierpliwości. Co więcej, można w nią grać w każdym miejscu i o każdej porze, niezależnie od tego, czy jesteście w domu, w pracy czy w podróży.