Pasjansik.pl

DARMOWY PASJANS W WIELU ODMIANACH. PASJANSE ONLINE

Pasjans Pająk

Zasady gry:

Pasjans Pająk to znana i popularna na całym świecie gra karciana. Do jej rozpoznawalności bez wątpienia przyczynił się fakt, że gra ta była częścią systemu operacyjnego Windows Microsoft. Swojego czasu była prawdziwym hitem wśród wszystkich pracowników biurowych.

Pierwszą rzeczą jaką można zauważyć po uruchomieniu gry Pasjans Pająk jest możliwość wyboru poziomu trudności ( łatwy, średni i trudny). Najlepiej zacząć od poziomu łatwego, a później stopniowo przechodzić dalej.

Celem gry jest odpowiednie ułożenie i przesuniecie wszystkich kart na osiem pól widocznych na górze ekranu. W tym celu karty w kolumnach należy odpowiednio uporządkować. Karty tego samego koloru należy układać malejąco zaczynając od króla, a kończąc na asie. Kompletna sekwencja kart zostaje automatycznie zdjęta z planszy i przesunięta na górne pole.

Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub sekwencje kart w tym samym kolorze (np. 8 pik, 7 pik, 6 pik). Puste pole po kolumnie może być ponownie wykorzystane. Dodatkowe karty widoczne w lewym górnym rogu mogą być rozdane, gdy wszystkie kolumny będą aktywne (będą zawierały przynajmniej jedna kartę).

Tagi: , ,