Pasjansik.pl

DARMOWY PASJANS W WIELU ODMIANACH. PASJANSE ONLINE

Pasjans Klondike

Zasady gry:

Pasjans Klondike to prawdopodobnie najpopularniejsza dziś odmiana pasjansa, w którą chętnie gra wielu ludzi na całym świecie. Pasjans Klondike rozgrywany jest jedną talią kart. Na samym początku część kart ułożona jest w siedmiu kolumnach zawierających od 1 do 7 kart, przy czym górna karta jest odkryta. Pozostała część talii tworzy pojedynczy stos roboczy.

Zadaniem gracza jest przesunięcie wszystkich kart do czterech stosów widocznych u góry ekranu. Każdy ze stosów jest dedykowany dla innego koloru. Karty w stosach należy układać rosnąco, zaczynając od asów.

Karty w siedmiu kolumnach należy układać malejąco, naprzemiennie kolorami. Między kolumnami można przenosić pojedyncze karty lub poprawne sekwencje. Na pustym miejscu można położyć króla, lub sekwencje kart zbudowana na królu.

Ten Pasjans Klondike posiada dwa tryby rozgrywki. Na samym początku gry należy wybrać jeden z nich. DRAW 1 – wykładanie jednej karty. DRAW 3 – wykładanie trzech kart. Strzałka w prawym dolnym rogu służy do cofania ruchu.